5 SIMPLE TECHNIQUES FOR BARBIE NOSE BURUN ESTETIğI NASıL YAPıLıR

5 Simple Techniques For barbie nose burun estetiği nasıl yapılır

5 Simple Techniques For barbie nose burun estetiği nasıl yapılır

Blog Article

Burun estetiği tıbbi olarak rinoplasti olarak bilinir ve genellikle estetik veya fonksiyonel sebeplerle tercih edilir. Hastanın yüz simetrisini artworkırma ve solunum sorunlarını giderme amacı güder. Cerrahi işlem açık veya kapalı yöntemlerle yapılabilir.

Sitede yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili sorularınız için mutlaka doktoruza ya da bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Son değerlendirme aşamasında burun boşluğunun incelenmesi gerekir. Bu inceleme hangi cerrahi tekniklerin uygulanacağını belirler:

Bu suggestion bir işlem sizde yapıldı ise kaş ortasından kaş alma işleminizi one. Ay sonuna kadar ertelemelisiniz. Kaş yanlarını rahatlıkla alabilirsiniz.)

Aynı zamanda yapılan işlemin karmaşık olması da ameliyat süresini uzatabilir. Genel olarak söyleyecek olursak; one – two saat içerisinde burun estetiği tamamlanır.

Kapalı burun estetiği, cerrahi müdahalelerin genelinde olduğu gibi, bazı riskleri beraberinde getirir. Her ne kadar deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerde bu riskler decrease edilse de, kanama ve enfeksiyon gibi sorunlar meydana gelebilir.

Burun estetik ameliyatları 1887 yılında kapalı teknik ile başlamıştır. 1957 yılında ise açık teknik literatüre tariflenmiştir. Yani klasik kapalı teknik, sanıldığının aksine açık teknikten tam 70 yıl önce tariflenmiştir. Açık tekniğin yaygınlaşması ise 1970'leri bulmuştur. Kapalı teknik ile açık tekniğin temel farkı, kapalı tekniklerde burun delikleri arasındaki bölmede dışarıdan bir kesi yapılmaz iken açık teknikte buradan bir kesi yapılır.

Bu hastalarda izler, burun delikleri ve kanatların altına yerleştirilir. Taban daraltma hem açık hem de kapalı tekniklerde aynı şekilde yapılmaktadır. Taban daraltma izleri de benzer şekilde hastadan hastaya farklılık gösterebilmekle beraber hastaların neredeyse tamamına yakınında 1. yıl sonunda bakıldığı zaman zor fark edilecek düzeyde olur.

Kadınların bu prosedürü olma olasılığı daha yüksek olsa da erkekler de her yıl ABD'deki tüm rinoplasti ameliyatlarının yaklaşık %20'sini oluşturmaktadır.

Ameliyattan birkaç gün sonrasına veya pansumanı çıkardıktan sonrasına kadar hafif bir kanamanın yanı sıra mukus ile birikmiş kanın akmaya devam etmesi yaygındır.

Burun estetiği son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen estetik operasyonların da başında gelmektedir. Burun estetikleri artık aynı günde taburcu edilebilen kolay operasyonlar olsa da operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Burun estetiği randevusunun alınmasının ardından birkaç hafta önce ameliyat için hazırlıklar başlar. İşlem sırasında herhangi bir Detay sorun yaşamamak advertına öncesinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

Ameliyat sonrası şişlik ve morluklar normaldir, ancak bunları lower etmek için soğUnited kingdom kompresler veya buz torbaları kullanılabilir.

Bu silikon splintler çıkartılırken klasik yapışan tamponlar gibi herhangi bir ağrı veya acı vermezler.

Report this page